Starostwo Powiatowe w Brzegu ogłasza drugą edycję konkursu otwartego skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów (do 24 roku życia) pn. „Wspólna przeszłość”.

1.     Temat pracy. Prace konkursowe dotyczą recenzji książki Heleny Rajczuk „Ostatni desant”. Książka ta poświęcona jest polskim żołnierzom walczącym m.in. w Arnhem. „Ostatni desant” to pozycja dostępna w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Brzegu, Miejskiej Bibliotece Publicznej  na ul. Jana Pawła, Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodkowie oraz bibliotekach szkół ponadgimnazjalnych. Książkę można też wypożyczyć w Wydziale Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu (ul. Robotnicza 20, III piętro, pokój 405). w celu wypożyczenia należy mieć przy sobie legitymację szkolną lub studencką.

2.     Warunki konkursu. Objętość pracy do 3 stron maszynopisu, czcionka 12. Należy dostarczyć wraz z wersją elektroniczną (płyta lub na pendrivie – do zgrania na miejscu) dostarczyć do dnia 10 sierpnia br. (obowiązuje data stempla pocztowego) lub osobiście do dnia 15 sierpnia br. do Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu. Każda z prac musi być podpisana godłem (logo). W osobnej (zaklejonej) kopercie prosimy o wypisanie danych osobowych: imię i nazwisko, adres, nr telefonu kontaktowego, wiek, nazwa szkoły lub uczelni.

3.     Nagrody. Jury w składzie: dr Jan Majewski, Brygida Jakubowicz, Krystian Ławreniuk przyzna trzy wartościowe nagrody rzeczowe oraz dwa wyróżnienia, które zostaną wręczone podczas uroczystości  z okazji Dnia Weterana, która odbędzie się 1 września br. ok. godz. 17.45 w brzeskim Ratuszu.