Informatyzacja BCM - umowa

Elektroniczna rejestracja, szybkie uzyskiwanie historii choroby pacjenta oraz zarządzanie kolejkami – to udogodnienia, na które czeka Brzeskie Centrum Medyczne. Dziś (23.02) w Starostwie Powiatowym w Brzegu, w gabinecie starosty Jacka Monkiewicza podpisano kolejną umowę na usługi „E- szpital – stworzenie cyfrowego systemu informacji telemedycznej, gromadzenia, przetwarzania, archiwizacji danych dla Brzeskiego Centrum Medycznego w Brzegu”. Wyłoniona w postępowaniu przetargowym katowicka firma Info-Lider Sp. z o.o. dostarczy i wdroży cyfrowy system informacji telemedycznej. Przypomnijmy, pierwsza umowa na wprowadzenie tego typu usług została rozwiązana.

– Zmierzamy w tym kierunku, że informatyzacja będzie dla szpitali obowiązkiem. Usługi telemedyczne usprawnią nam działalność całej lecznicy. Szybsza rejestracja pacjenta, czy przekazanie chorego z innego oddziału. Wszystkie dane diagnostyczne pacjentów, także te historyczne będą teraz dostępne dla lekarza prowadzącego, co jest bardzo istotne w procesie leczenia. Liczymy, że teraz uda nam się wprowadzić te rozwiązania – podkreśla dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego Kamil Dybizbański.

Dodajmy, wdrożenie cyfrowego systemu informacji telemedycznej, gromadzenia, przetwarzania, archiwizacji danych, to dla szpitala jeden z ważniejszych kierunków rozwoju. W związku z informatyzacją szpitala przeszkolonych zostanie ponad 320 osób. Nowy system ma być gotowy już za pół roku.

Wartość zadania to prawie 1,5 mln złotych. Projekt dofinansowany w 85 % ze środków Regionalnego Programu Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 działanie 10.3 E-usługi publiczne.

logo UE