Otwarcie mostu w Lewinie

Zakończyła się przebudowa mostu nad zalewem Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim. Firma Berger Bau Polska modernizowała odcinek drogi wraz z mostem o długości około 500 m. Dodatkowo po stronie zachodniej (prawej) został wykonany ciąg pieszo-rowerowy szerokości 2,5 m, a na krawędziach zastosowano stalowe bariery ochronne z poręczą. Obiekt doczekał się również nowego oświetlenia. Dziś ze wszystkimi partnerami tego zadania, most oficjalnie oddaliśmy do użytku.

– Przebudowa obiektu zamknęła się w kwocie blisko 7,5 mln złotych – wylicza starosta brzeski Jacek Monkiewicz. – Wsparcie ze strony rządowego Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło ponad 3,6 mln, natomiast pomoc ze strony Gminy Lewin Brzeski, która partycypowała w kosztach wkładu własnego Powiatu, to aż 1,8 mln. Warto również wspomnieć, bo taka sytuacja wydarzyła się chyba po raz pierwszy, żeby prywatny partner dołożył się do naszej inwestycji drogowej. Firma Górażdże Kruszywa przekazała 250 tysięcy złotych na realizację robót drogowych i 50 tysięcy na dokumentację projektową. Wszystkim naszym partnerom w tym szczególnym dniu pragnę bardzo podziękować.

Dodajmy, że inwestycja w ciągu drogi nr 1508 O była niezbędna ze względu na jej zły stan techniczny. Od ponad 4 na przeprawie obowiązywał ruch wahadłowy. Dziś kierowcy mogą poruszać się już bez większych problemów.

W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział m.in. starosta Jacek Monkiewicz, wicewojewoda Tomasz Witkowski, burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara oraz samorządowcy z całego powiatu, a także partnerzy i przedstawiciele wykonawcy.