W brzeskim szpitalu uruchomiono Oddział Medycyny Paliatywnej

To miejsce dedykowane chorym z ciężką, postępującą, zagrażającą życiu chorobą, w szczególności dla chorych onkologicznych z uporczywymi objawami takimi jak ból, świąd czy duszność. W oddziale będą oni mieli stosowane leczenie objawowe łagodzące ich dolegliwości, dzięki czemu kres życia będą mogli spędzić wśród bliskich we własnym domu, a w szczególnych okolicznościach osoby samotne ostatni okres życia spędzą otoczone życzliwą troską personelu.

Nowy oddział Brzeskiego Centrum Medycznego posiada 10 łóżek,  pobyt w będzie bezpłatny. Jak informują pracownicy szpitala, personel będzie dokładać starań, aby pomimo panującej pandemii były możliwe chociaż krótkie odwiedziny chorych przez osoby im najbliższe. W planach jest również uruchomienie świetlicy dla chorych, już dostępna jest biblioteka z książkami.

Nadzór nad oddziałem będzie sprawować lek. Magdalena Badian, specjalista medycyny paliatywnej i chorób wewnętrznych. Medycyna paliatywna od listopada znajduje się w budynku C, obok bloku operacyjnego.

W dzisiejszym uroczystym otwarciu nowej jednostki BCM-u, wzięli m.in. udział wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, starosta brzeski Jacek Monkiewicz, członkowie Zarządu Powiatu Arletta Kostrzewa i Monika Jurek,  samorządowcy oraz personel medyczny pozostałych szpitalnych oddziałów.