Zwiedzanie kosciola w Oborkach

Punktualnie w południe grupa kilkudziesięciu osób mogła podziwiać jedną z najstarszych drewnianych świątyń w kraju. Szesnastowieczny kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła Apostołów to jeden z najciekawszych zabytków w naszym powiecie. Dziś wspólnie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa i Stowarzyszeniem „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna” udostępniliśmy obiekt zwiedzającym. Jedną z atrakcji oprócz samego zabytku był robot Pepper, który zachęcał do poznania historii związanej z kościołem. Robot wypożyczony został przez firmę Weegree.

Starosta brzeski Jacek Monkiewicz reprezentował dziś władze Powiatu. Główny prelegentem podczas zwiedzania był Radosław Preis, konserwator zabytków, a nad wszystkim czuwała Joanna Banik z Narodowego Instytutu Dziedzictwa.