82 rocznica wybuchu wojny

Uroczyste nabożeństwo w asyście pocztów sztandarowych, a także Apel Poległych z udziałem Kompanii Honorowej 1. Brzeskiego Pułku Saperów pod pomnikiem mjr. Sucharskiego – tak wyglądały dziś (01.09) obchody 82. rocznicy napaści na Polskę przez hitlerowskie Niemcy. W tym szczególnym dniu oddaliśmy także hołd wszystkim weteranom walk o niepodległość kraju.

Dzisiejsze obchody rozpoczęły się od okolicznościowej mszy w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego. Następnie pod obeliskiem ku czci mjr. Sucharskiego wspominaliśmy dowódców, żołnierzy, a także cywilów, którzy dzielnie stawili czoła wojskom niemieckim.

Po okolicznościowych przemówieniach odczytano Apel Pamięci, a żołnierze wystrzelili salwę honorową. Na koniec uroczystości pod pomnikiem delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Władze Powiatu reprezentowali starosta Jacek Monkiewicz, wicestarosta Ewa Smolińska oraz Janusz Jakubów, przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego.

Uroczystości 82. rocznicy II wojny światowej zorganizowaliśmy wspólnie z 1.Brzeskim Pułkiem Saperów oraz Urzędem Miasta w Brzegu.