W starostwie uruchomiono pętlę indukcyjną, która pomoże niedosłyszącym
Starostwo Powiatowe w Brzegu informuje, że w związku z wdrażaniem ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, od 11.02.2021 r. w naszym urzędzie działa pętla indukcyjna. Urządzenie to może być używane podczas wizyt osób niedosłyszących.
Warunkiem jest posiadanie przez taką osobę odpowiedniego aparatu słuchowego, który odbiera sygnał pętli indukcyjnej. Aby z niej skorzystać należy przełączyć aparat słuchowy na program indukcyjny „T”. Klient nieposiadający takiego aparatu będzie mógł skorzystać ze słuchawki zamontowanej do urządzenia. W naszym. starostwie znajduje się przenośne urządzenie pętli indukcyjnej, dzięki temu osoba niedosłysząca będzie mogła samodzielnie załatwić sprawę nie tylko w Kancelariach Ogólnych (biurach podawczych), ale również w każdym wydziale, w którym będzie potrzeba porozmawiania albo załatwienia spraw urzędowych.