Gruntowa droga dojazdowa do Żarowa

O gruntownej modernizacji jedynej trasy dojazdowej do niewielkiego Żarowa mówi się już od blisko dwóch dekad. Trzykilometrowy odcinek trasy, który ma dwóch administratorów nigdy nie został utwardzony masą bitumiczną. Teraz dzięki współpracy z nyskim starostwem i władzami Grodkowa na drodze może pojawić nawierzchnia asfaltowa. Wczoraj w Nysie w tej sprawie zorganizowano spotkanie.

– Wspólnie z burmistrzem Grodkowa Markiem Antoniewiczem uczestniczyliśmy w rozmowach, dzięki którym możliwa będzie realizacja tego zadania. Ustaliliśmy wspólnie z władzami Powiatu Nyskiego kierunki działań i będziemy chcieli tę inwestycję wykonać. I jest na to duża szansa – mówi starosta Jacek Monkiewicz.

Zadanie jest specyficzne, ponieważ droga dojazdowa do Żarowa przebiega przez dwa powiaty. Samorządy chcą złożyć w przyszłym roku wspólny wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych i w przypadku dofinansowania trasę zmodernizować. Po wielu latach w tym miejscu ma pojawić się nawierzchnia asfaltowa.