W Walentynowy wieczór sala widowiskowa Brzeskiego Centrum Kultury zapełniła się do ostatniego miejsca. Publiczność, która przybyła w ten szczególny dzień do BCK miała okazję zobaczyć spektakl „Brzeg cały w miłości” przygotowany przez Joannę Bilowicką.

Spektakl łączył w sobie muzykę, taniec i śpiew. Wszystko okraszone było filmem wyświetlanym na ekranie umieszczonym z tyłu sceny. Całość składała się na opowieść o miłości nieznającej barier i trwającej przez całe życie człowieka. Brzescy artyści pokazali podczas niespełna godzinnej prezentacji, że poziomem nie odbiegają od swoich kolegów i koleżanek z dużych ośrodków kulturalnych. Ich popisy taneczne i wokalne robiły bardzo duże wrażenie. Na potrzeby występu scena Brzeskiego Centrum Kultury przerodziła się w romantyczną kawiarnię, pełną malutkich stolików, przy których siedziały zapatrzone w siebie pary. W tej scenerii, słuchając utworów o miłości i obserwując wspaniałe umiejętności brzeskich tancerzy, nie sposób było nie poczuć ducha Święta Zakochanych.

Warto zauważyć, że spektakl „Brzeg cały w miłości” zintegrował najważniejsze środowiska artystyczne Brzegu. Stworzyły go, wspólnymi siłami, osoby na co dzień występujące i pracujące w Brzeskim Centrum Kultury, Klubie Wojskowym i Ośrodku Kultury w Skarbimierzu.
W spektaklu śpiewały: Sabina Dąbrowska, Aleksandra Ofmańska, Tina Kasprzak i Grzegorz Bukowski, który również melorecytował i akompaniował na fortepianie. W duecie zatańczyła Angelika Skowronek i Marcin Nowotny, w trio Paulina Rutowicz, Aleksandra Ofmańska i Oskar Michalak. Film nakręcił Marcin Baran, a zmontował go Grzegorz Bukowski.
Po spektaklu przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wiersz miłosny. Nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Brzeskiego i Burmistrza Miasta Brzegu otrzymały: Justyna Czop za wiersz „Między nami” (1 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych), Aleksandra Bednarek za wiersz „Sezonowy erotyk” (1 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych), Anna Szulc za wiersz „Iluzja” (wyróżnienie).

K.Ł.
fot. Paweł Pawlita