Brzeskie Centrum Medyczne

Ponad pół miliona złotych otrzyma Brzeskie Centrum Medyczne w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki temu szpital zyska nie tylko nowoczesny sprzęt do monitorowania stanu zdrowia pacjentów, ale przede wszystkim do lecznicy trafi spora ilość środków ochrony osobistej.

– W obecnych czasach takie wyposażenie naprawdę nam się przyda – mówi dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego Kamil Dybizbański. – Rękawice, maski, fartuchy, czy przyłbice ochronne, to wszystko będzie nam bardzo potrzebne. Ponadto kupimy płyny do dezynfekcji pomieszczeń oraz tzw. zamgławiacz. Ponadto z tych pieniędzy nabędziemy koncentratory tlenu , inhalatory, a także kardiomonitor oraz macerator.

Szpital już złożył zamówienia na sprzęt oraz środki ochrony osobistej. Blisko 85% kosztu zakupów zostanie pokryte w ramach wsparcia RPO. Pozostałą kwotę zapłaci Brzeskie Centrum Medyczne.

Dodajmy, że w całym województwie z podobnego wsparcia skorzysta 19 szpitali. Unijne pomoc wyniesie łącznie 45 milionów złotych.