Dziś (16.01) w Muzeum Piastów Śląskich podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych w Brzegu, a spółką Eberspächer Climate Control Systems Sp. z o.o.  w Godzikowicach. Honorowym partnerem tego wydarzenia został starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Młodzież z „Ekonomika” skorzysta m.in.  z praktyk zawodowych, a także wizyt studyjnych w fabryce w Godzikowicach. To kolejna międzynarodowa firma, obok Donaldsona, która nawiązuje współpracę z jedną z naszych szkół.

– Od wielu lat spotykam się z pracodawcami w regionie, rozmawiam z nimi o ich oczekiwaniach, potrzebach, problemach z jakimi się spotykają zatrudniając młodych pracowników. Te rozmowy utwierdzają mnie w przekonaniu, że z punktu widzenia pracodawców umiejętności praktyczne są dziś bezapelacyjnie priorytetem – mówiła na spotkaniu dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu Małgorzata Mianowany-Małecka.

Paweł Leski, dyrektor fabryki  Eberspächer w dolnośląskich Godzikowicach tłumaczył zgromadzonej młodzieży, że takie partnerstwo przyniesie sporo korzyści.

– Chcemy otworzyć Wam horyzonty. Pomożemy Wam w wyborach i obierzecie odpowiednią ścieżkę, którą będziecie chcieli podążyć. Bo najważniejsze jest to, że praca ma dawać satysfakcję i ważne jest to, aby w życiu robić, to co się lubi.

Starosta brzeski Jacek Monkiewicz dodał na koniec, że od dziś oferta „Ekonomika” będzie bogatsza dla młodzieży.

– Pojawia się nowa firma i nowe możliwości kształcenia zawodowego. Cieszę się, że nasi uczniowie skorzystaj z tej szansy i wierzę, że ją wykorzystają. Cieszy również, że kolejna międzynarodowa firma nawiązuje współpracę z naszą szkołą. Takich umów mieliśmy już kilka.