Wczoraj wieczorem (15.11) w Sali Pinottiego w Muzeum Piastów Śląskich zorganizowano jubileuszowy Najazd Poetów. Impreza organizowana jest nieprzerwanie od 30 lat. Podczas galowego koncertu swoje wiersze recytowali goście nie tylko z całej Polski, ale także z zagranicy. Brzeski zamek odwiedzili m.in. poeci  z Litwy, Węgier, czy Białorusi. Wieczór uświetniły piosenki Janusza Toczka i Marii Ruszeckiej do wierszy Jerzego Kozarzewskiego, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza i Josepha von Eichendorffa. Punktem kulminacyjnym jubileuszowej gali było otwarcie wystawy „Najazd Poetów w obiektywie” Jerzego Stemplewskiego i malarstwa prof. Moniki Kamińskiej.

Wcześniej, do południa dla młodzieży szkół powiatu brzeskiego zorganizowano coroczny poetycki turniej zamkowy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu i Urzędu Miasta.