Wczoraj (14.11) w siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie rozmawiano o trudnej sytuacji finansowej Brzeskiego Centrum Medycznego. Minister Łukasz Szumowski przyjął delegację z powiatu brzeskiego. Starosta Jacek Monkiewicz, burmistrz Jerzy Wrębiak oraz dyrektor szpitala Kamil Dybizbański przedstawili obecną kondycję ekonomiczną placówki medycznej oraz jej wysokie zadłużenie. W spotkaniu uczestniczył również Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. Szef resortu zdrowia obiecał pomoc w rozwiązaniu kilku problemów, pochwalił także samorząd za wprowadzenie planu naprawczego na rzecz ratowania szpitala.

– Rozmowa była bardzo konkretna. Minister Szumowski ocenił dobrze naszą restrukturyzację i podpowiedział dodatkowe rozwiązania  – podsumowuje spotkanie starosta brzeski Jacek Monkiewicz. – Dyskutowaliśmy także o współpracy z opolskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia, szczegółów jeszcze zdradzać nie możemy. Oczywiście, spora część pracy i nakładów finansowych na rzecz ratowania szpitala będzie po naszej stronie, ale w ministerstwie znali już nasze problemy, stąd zielone światło do wspólnych działań. Oby się udało.

Dodajmy, że było to pierwsze spotkanie starosty Monkiewicza z ministrem Szumowskim i jak podkreślają obie strony, na pewno nie ostatnie. W pierwszym kwartale 2020 roku mogą odbyć się kolejne rozmowy ws. pomocy dla Brzeskiego Centrum Medycznego.