38 lat (od zakończenia studiów) pracowała w brzeskiej PWC „Odra”. Przeszła długą drogę od pracownika do prezesa firmy, „szefowała” w „Odra” 20 lat. Przeprowadziła w tym czasie firmę przez wiele raf, łącznie z przekształceniem w akcjonariat pracowniczy. Zawsze miła, uśmiechnięta i otwarta na ludzi i ich problemy. Liczył się dla niej człowiek i wymiar społeczny każdego przedsięwzięcia. Ale dziś – w XXI wieku człowieka zastępuje maszyna – jest to słuszne ekonomicznie, ale czy ludzkie?

Prezes Cecylia Zdebik menager, żona, matka, dobra i piękna kobieta odeszła na zasłużoną emeryturę i teraz może się realizować na innych polach, np. w pracy społecznej. 15 grudnia br. w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, w czasie spotkania Bożonarodzeniowego znalazła się krótka chwila, aby podziękować Cecylii Zdebik za pyszną chałwę, która często trafiała do instytucji, domów dziecka, przedszkoli, za olbrzymią promocję regionu, za pomoc w wielu imprezach. Dziękowali Pani Prezes m.in. dyrektor OODR Henryk Zamojski, wicemarszałek Antoni Konopka, wicewojewoda Antonii Jastrzembski oraz władze samorządowe regionu.

Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                                                                     Brygida Jakubowicz