Dziś w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu uhonorowano nauczycieli i dyrektorów szkół naszych placówek. Uroczystości rozpoczęły się punktualnie w południe. Po krótkim występie artystycznym starosta brzeski Jacek Monkiewicz wręczył wybranym osobom kwiaty, listy gratulacyjne oraz nagrody pieniężne z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
– W tym wyjątkowym dniu życzę, aby nigdy nie brakło Wam nowatorskich pomysłów; życzę, by Waszym działaniom towarzyszyło zdrowie niezbędne do ich realizowania. Pragnę, by nauczycielski trud otaczała zawsze życzliwość, spokój i zrozumienie – wiem, jak bardzo jest to potrzebne w codziennej pracy – mówił do zgromadzonych w zamku starosta brzeski.
W spotkaniu uczestniczyła również Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu oraz Członek Zarządu Powiatu Brzeskiego Monika Jurek, która w imieniu swoim oraz Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły złożyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.