Nowa brukowa nawierzchnia, chodniki, bezpieczne przejścia dla pieszych i oszczędne oświetlenie – to tylko niektóre elementy drugiego etapu przebudowy ulicy Chrobrego. Inwestycja ma ruszyć i zakończyć się w przyszłym roku. Wczoraj w Nysie podpisaliśmy umowę o dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zadanie zostanie zrealizowane od skrzyżowania z ulicą 3-go Maja do Placu Bramy Wrocławskiej wspólnie z Gminą Brzeg. Koszt całej inwestycji to ponad 3,8 mln złotych. Dofinansowanie z FDS przekroczyło 2,7 mln.
Dodajmy, że obecnie realizowany jest pierwszy etap przebudowy ulicy Chrobrego.Za kilka tygodni będziemy mieć już gotowy odnowiony odcinek od skrzyżowania z Piastowską, aż do krzyżówki z DK 39. W tej chwili trwają prace przy budowie chodników, nowa nawierzchnia asfaltowa już niedługo.

W planach samorządu jest również dalsza modernizacja drogi nr 1193 O. Kolejnym etapem ma być przebudowa ulicy Wrocławskiej i wjazdu do miasta od strony Oławy.