Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego oraz 99. Rocznicy Bitwy Warszawskiej, rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, która odprawiona została w kościele pw. św. Mikołaja w Brzegu. Udział w nabożeństwie oprócz licznie zgromadzonych wiernych, wzięły delegacje służb mundurowych, członkowie organizacji kombatanckich oraz poczty sztandarowe, a także przedstawiciele władz samorządowych Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska, Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Janusz Jakubów oraz Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Dalsze obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się o godzinę 15:00 na brzeskim Rynku. Podczas pikniku wojskowego “Wierni Polsce” koncert zagrała Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia. Na scenie zaprezentowały się także zespoły artystyczne m.in. Metronom, Skorpion, Inwencja, a także solistka Małgorzata Kalińska. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu wojskowego oraz tradycyjna grochówka.