Z wielką nostalgią każdy z nas wraca do czasów dzieciństwa. Wraz z upływającymi latami z czasem wiele ze wspomnień  traci ostrość, nie mniej jednak każdy z nas pamięta pierwsze dni swojej edukacji. Oczywiście wspomnienia nasze w dużej mierze zależą od osób i okoliczności, które temu towarzyszą. Im bogatsza oprawa, przyjaźni nauczyciele i weselsi koledzy, tym dłużej wspomnienia z pasowania na ucznia tkwią w naszej pamięci i wywołują nostalgię.

Na pewno zapamiętają swoje pasowanie na uczniów dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu. 26 października br. sala gimnastyczna szkoły zmieniła się w prawdziwy kowbojski saloon, a szesnastu uczniów (w tym 11 gimnazjalistów) w groźnych kowbojów z dzikiego zachodu. Wśród stogów siana, żywych kaktusów i dekoracji saloonu mali kowboje musieli wykazać się wiedzą i odwagą, a dopiero po tym byli pasowani na ucznia przez dyrektor Grażynę Piaskowską i złożyli ślubowanie. Ślubowanie złożyli ponadto rodzice rozpoczynających naukę  dzieci. Na początek swojej ścieżki edukacyjnej otrzymały upominki w postaci kolorowych materiałów piśmiennych. Pod tekstem ślubowania każde dziecko złożyło swój podpis w postaci odcisku paluszka.

Występ artystyczny dzieci przygotowały panie: Anna Krężel, Ewa Konieczna, Sylwia Tokarczyk i Patrycja Zamasz. Występ, przyrzeczenie, prezenty – to tylko niewiele przeżyć jakie na pewno zapamiętają dzieci, ich rodzice oraz goście imprezy m.in. reprezentujący Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego – Naczelnik Wydziału Oświaty Michał Siek oraz Naczelnik Wydziału Promocji. Jak zwykle impreza przygotowana przez dyrekcję, nauczycieli, uczniów i rodziców z ZSS była barwna, wzruszająca  i wymagała ogromnego nakładu pracy ze względu  na znaczną niepełnosprawność niektórych dzieci.
                                                                                                          Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                                          Brygida Jakubowicz