Pomimo okresu urlopowego realizacja naszych zadań nie zwalnia tempa. Droga Wójtowice-Sulisław, remont szkolnych warsztatów samochodowych w Grodkowie i Brzegu, a także modernizacja sali sportowej w „nowym” ogólniaku – to główne inwestycje realizowane obecnie przez Powiat Brzeski.

Ponad 2,3 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi nr 1549 Wójtowice – Sulisław. Na chwilę obecną prace na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką, aż do samej miejscowości Sulisław zaawansowane są w 80%.

– Inwestycja idzie zgodnie z harmonogramem i bez żadnych opóźnień – mówi starosta brzeski Jacek Monkiewicz. – Dziś wylewamy asfalt na kolejnym odcinku tej trasy, efekty remontu są już widoczne. Z nową nawierzchnią dojdziemy do Sulisławia, a następnie w terenie zabudowanym też pojawi się nowa warstwa ścieralna. Korekcie zostaną poddane chodniki. Warto dodać, że prace są tak prowadzone, by nie utrudniać dojazdu do sołectwa, a także miejscowego zabytkowego pałacu. Termin oddania drogi po remoncie to koniec września.

W Brzegu natomiast trwa modernizacja ulicy Chrobrego, jednej z głównych miejskich arterii. Inwestycja kosztować będzie 3,6 mln złotych, a prace zakończą się w drugiej połowie października. To zadanie realizujemy wspólnie z miastem.

Ale Powiat nie stawia wyłącznie na infrastrukturę drogową. W tym roku sporo pieniędzy zostanie wydanych na poprawę warunków edukacji w szkołach zawodowych.

Pracownie samochodowe, budowlane, a także profesjonalne sale hotelarskie i logistyczne – to tylko niektóre elementy unijnego programu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Brzegu. Nowe pomieszczenia do kształcenia zawodowego pojawią się w czterech placówkach, m.in. w brzeskim ekonomiku i budowlance oraz w grodkowskim zespole szkół.

– Warsztaty samochodowe w Brzegu i Grodkowie nie mają opóźnień. Niewykluczone, że zadania zakończą się przed terminem, który ustalono na 31 sierpnia – informuje Wydział Inwestycji i Rozwoju.

Dodajmy na koniec, że kilka dni temu ruszyła także przebudowa sali sportowej w II Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu. Termomodernizacja kosztować będzie blisko 1,2 mln złotych. O szczegółach tego zadania napiszemy niebawem.