Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzegu przedkłada do konsultacji społecznych wstępny projekt Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2019 – 2029. Dzięki temu dokumentowi będzie można określić kierunki działań w kilku obszarach, m.in. w zakresie pomocy społecznej, rehabilitacji oraz wsparcia rodzin i pieczy zastępczej.

– Nasza strategia musi być dostosowana do stale zachodzących zmian w tych obszarach – mówi Aleksander Podgórny, szef Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. – Nad dokumentem pracuje powołany przez starostę zespół. Wczoraj rozesłaliśmy nasz roboczy projekt do naszych gmin, aby samorządy wniosły ewentualne uwagi. Czekamy teraz na informacje.

Dodajmy, że oprócz pomocy społecznej, rehabilitacji i wsparcia pieczy zastępczej w przygotowanym dokumencie przeczytać można również o ubóstwie, bezrobociu, polityce senioralnej, problemach z alkoholizmem i narkomanią. Wszelkie uwagi do strategii można zgłaszać pisemnie do 8 maja w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzegu przy ulicy Wyszyńskiego 23 lub drogą elektroniczną na adres: sekretariat@pcprbrzeg.pl

Bezpośredni link do strony: