Dziś w całej Polsce już od samego rana trwa 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w powiecie brzeskim kwestują wolontariusze, zbierając fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Oficjalnego otwarcia 27. Finału WOŚP dokonali: Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz oraz Zastępca Burmistrza Brzegu Bartłomiej Kostrzewa, którzy wraz z brzeskim sztabem zachęcali wszystkich mieszkańców do wsparcia oraz wspólnej zabawy. Oprócz licznych występów artystycznych i koncertów brzeżanie mogą wziąć udział w licytacji wielu wspaniałych przedmiotów. Finał WOŚP przewidziany jest na godzinę 20.00, a zakończony będzie tradycyjnym światełkiem do nieba, już po raz drugi zamiast fajerwerków mieszkańcy naszego powiatu będą mieli okazję obejrzeć wspaniały pokaz laserowy. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tą szczególną akcję charytatywną.