Wykłady, prezentacje, porady lekarzy i dietetyków, warsztaty kulinarne, a także quiz i liczne niespodzianki – to wszystko czekało dziś na uczestników spotkania z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, które odbyło się w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Organizatorem tego wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło nr 2 w Brzegu, a jednym ze sponsorów Powiat Brzeski. Władze powiatowe reprezentowała Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska.

Cukrzyca to choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Diabetolodzy zgodnie twierdzą, że mamy do czynienia z prawdziwą epidemią XXI w. Dlatego właśnie tak ważne są wszelkie akcje edukacyjne i profilaktyczne. Z cukrzycą walczyć należy poprzez prowadzenie odpowiedniego trybu życia, wykonywanie badań okresowych oraz edukację pacjentów już chorujących. Spotkania takie, jak te dzisiejsze są z pewnością bardzo ważnym elementem przeciwdziałania tej chorobie.