Święto Policji w powiecie brzeskim

24 lipca każdego roku policjanci w całym kraju obchodzą swoje święto. Uroczystości przypadają w rocznicę powołania w 1919 r. Polskiej Policji Państwowej. 27 lipca 2018 r. świętowali także funkcjonariusze z brzeskiej komendy.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 mszą św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Część oficjalna, tradycyjnie już, odbyła się w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu.
– Ten dzień jest okazją, aby złożyć policjantom podziękowania za trudną, pełną poświęcenia i rzetelną służbę. To również czas refleksji nad naszymi dokonaniami w zakresie bezpieczeństwa – mówił Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Dychus.
Święto Policji to również okazja do odznaczenia, wyróżnienia i awansowania funkcjonariuszy na wyższe stopnie i stanowiska służbowe. W tym roku awanse otrzymało 51 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu oraz komisariatów w Grodkowie i Lewinie Brzeskim. Mundurowi otrzymali także podziękowania od władz samorządowych na szczeblu wojewódzkim, powiatowym, miejskim i gminnym. W imieniu Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego serdeczne podziękowania wszystkim funkcjonariuszom pilnującym bezpieczeństwa naszych mieszkańców złożyła Sekretarz Powiatu Brzeskiego Genowefa Prorok.