W ubiegły piątek, młodzież szkół ponadgimnazjalnych obchodziła swoje święto. Przez pięć godzin dziedziniec Zamku Piastów Śląskich wypełniony był zawodnikami i kibicami, którzy tłumnie przybyli na kolejne Georgianum.

Zawody organizowane rokrocznie przez Zespół Szkół Budowlanych, w dzień imienin patrona szkoły, są jednym z najbardziej wyrazistych wydarzeń w kalendarzu brzeskich imprez. Uczniowie już na kilka dni przed rozpoczęciem zmagań szykują się do występu, chcąc zdobyć dla swoich szkół jak najwięcej punktów. W tym roku, jak zwykle, było o co walczyć, ponieważ Starostwo Powiatu Brzeskiego przygotowało dla najlepszej reprezentacji atrakcyjne nagrody.

W tej edycji Georgianum uczniowie rywalizowali w ośmiu konkurencjach: taniec współczesny, rysunek zamku, biegi sztafetowe, strzelanie z łuku, kabaret, strój renesansowy, przeciąganie liny i słynna skakanka, w której ustanowiony został nowy rekord (jednocześnie skakało na niej 30 uczniów „ekonomika”)
Przez cały czas trwania imprezy zmagania uczestników obserwowała królewska para oraz poddani. Młodzież zgromadzona na dziedzińcu zamku i oblegająca zamkowe krużganki głośno dopingowała swoich kolegów i koleżanki.
Największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej udało się uzyskać reprezentacji gospodarzy. Zespół Szkół Budowlanych od lat wiedzie prym w tej rywalizacji. Na podium znaleźli się również reprezentanci Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

K.Ł.