W dniach 1-2 czerwca 2011 roku odbył się „Piknik narzędziowo – budowlany” zorganizowany przez Centrum Narzędziowe oraz Centrum Budowlane ALWO. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Burmistrz Miasta Brzeg. Data 1 czerwca, a więc Dzień Dziecka, nie była przypadkowa. Organizatorzy zadbali bowiem o to, aby zarówno rodzice jak i dzieci mogli znaleźć podczas imprezy coś dla siebie. Najmłodsi mogli pobawić się w zamku dmuchanym i basenie z kulkami, przyozdobić swoją twarz, oglądnąć pokazy tańca, uczestniczyć w rozmaitych konkursach oraz posłuchać bajek czytanych przez członków Stowarzyszenia Żywych Poetów.

Dla starszych uczestników pikniku swoje oferty przygotowały różne firmy narzędziowe i budowlane, które prezentowały najnowszy asortyment. Co ważne, można było nie tylko oglądać wystawiany sprzęt, ale również go przetestować.

Oprócz stoisk dla rodziców i atrakcji dla dzieci na pikniku nie mogło zabraknąć jedzenia. Był zarówno grill jak i kramy z watą cukrową i kukurydzą. Ponadto PWC „Odra” przygotowała dla wszystkich dzieci słodkie niespodzianki.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i z pewnością dla wielu stanie się stałym elementem corocznego świętowania Dnia Dziecka. Organizatorom udało się udowodnić, że przy odrobinie pomysłowości można przygotować imprezę, na której nie będą się nudzić zarówno dzieci jak i dorośli.

K.Ł.