wieczory lisztowskie

W sobotni wieczór (14 kwietnia) mury Zamku Piastów Śląskich w Brzegu wypełniły dźwięki muzyki tak wybitnych kompozytorów jak Muzio Clementi, Clara Schumann, Maurice Ravel, Schubert-Liszt oraz Franz Schubert, a przed publicznością zaprezentowała się rosyjska artystka Sofya Gulyak, jedna z najwybitniajszych współczesnych pianistek. Repertuarowi muzycznemu towarzyszył komentarz słowny przygotowany przez Juliusza Adamowskiego – pianistę, pedagoga, prelegenta i działacza muzycznego.

Sobotni koncert odbył się w ramach cyklu „Wieczory Lisztowskie”, a honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański.

„Wieczory Lisztowskie” organizowane są od 1989 roku. Przez ten czas zdobyły sobie ogromną popularność i na stałe wpisały się w kalendarz brzeskich wydarzeń artystycznych. Kolejny koncert z tego cyklu odbędzie się 12 maja br. Wstęp na koncert jest bezpłatny.