Wspólne kolędowanie na pl. Polonii Amerykańskiej w Brzegu

W sobotę (6 stycznia) ulicami Brzegu – już po raz piąty – przeszedł Orszak Trzech Króli, a na pl. Polonii Amerykańskiej odbyło się Powiatowe Kolędowanie. Imprezę przygotowaną przez Starostwo Powiatowe w Brzegu, Urząd Miasta Brzeg i Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Św. Tomasza z Akwinu w Brzegu poprzedziła msza święta w kościele pw. Świętego Mikołaja.
Tłumnie zgromadzeni mieszkańcy naszego powiatu mieli okazję kolędować przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Żelaznej. Swoje wspaniałe talenty wokalne zaprezentowali też uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz soliści – Damian Lis z Zespołu Szkół Budowlanych i Krzysztof Kołodziejczyk z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu.
Dla wszystkich uczestników imprezy organizatorzy przygotowali gorącą herbatę i słodki poczęstunek, a każde dziecko, które własnoręcznie wykonało koronę otrzymało atrakcyjną nagrodę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Brzegu.