Oczekiwanie na Zmartwychwstanie Chrystusa, to czas, który poświęcamy na przygotowania do tego radosnego wydarzenia. Mija okres nie organizowania hucznych zabaw, umiarkowanie w jedzeniu i piciu oraz zakazów i nakazów, które każdy z nas sobie narzuca.

Zbliżają się długo oczekiwane, najradośniejsze, rodzinne i bardzo kolorowe święta. Cała przyroda budzi się z zimowego snu, rozkwitają bazie, a kapłani w Niedzielę Palmową święcą barwne palmy. Gminy powiatu brzeskiego organizują tydzień przed świętami Jarmarki Świąteczne. Taką imprezę w tym roku zorganizowały m.in. Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy oraz Urząd Gminy w Grodkowie – IX Jarmark polsko-czeskiej Tradycji Wielkanocnej 2011. Kupujący mieli szeroki wybór wielkanocnych ozdób, regionalnych potraw kuchni polsko-czeskiej, pisanek, kraszanek, a najpiękniejsze z nich przygotowały jak zwykle Warsztaty Terapii Zajęciowej z Jędrzejowa i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Grodkowa. W ramach jarmarku został zorganizowany konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” oraz na „Najpiękniejsze stoisko”.

Nagrodę za zdobycie I miejsca w konkursie „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna” otrzymało Sołectwo Starowice Dolne, a wręczyli ją Wicemarszałek Województwa Opolskiego Antoni Konopka, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk i Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz. Kolejne miejsca zajęli: II miejsce Sołectwo Jeszkotle, III miejsce Sołectwo Kopice, a wyróżnienia otrzymało Sołectwo Wojsław i Sołectwo Kolnica. Natomiast najpiękniejszym stoiskiem mogło poszczycić się Stowarzyszenie Lubcz (I miejsce), Koło Gospodyń Wiejskich Wojsław (II miejsce) i Koło Gospodyń Wiejskich Jaszów (III miejsce). Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali: Koło Gospodyń Wiejskich w Starowicach Dolnych i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipowa.
Fundatorami nagród było Starostwo Powiatowe w Brzegu, Urząd Marszałkowski i Gmina Grodków.

Rzecznik Prasowy Starosty