Wojskowi, pracownicy cywilni, weterani, byli dowódcy oraz samorządowcy spotkali się dziś (02.08) na uroczystościach z okazji Święta Pułku Saperów. Uroczysta zbiórka z defiladą odbyła się w ścisłym centrum Brzegu. Na Rynku wręczano medale, wyróżnienia, a w defiladzie nasi żołnierze pokazali cały swój wojskowy sprzęt. Dzień wcześniej złożono okolicznościowe wiązanki pod pomnikiem poległych saperów.
W tym szczególnym dniu chcemy Wam serdecznie podziękować za każdą pomoc i zaangażowanie na rzecz nie tylko naszego starostwa, ale także mieszkańców całego powiatu
.
W dzisiejszych uroczystościach wziął udział m.in. starosta Jacek Monkiewicz oraz wojewoda Monika Jurek.
Żołnierze w Brzegu stacjonują nieprzerwanie od 1946 roku. 1 sierpnia jednostka pojawiła się w tej części Polski. Dwa lata wcześniej nastąpiło tzw. formowanie 1. Inżynieryjnej Brygady Saperów w miejscowości LEBEDINO, koło SUM, na terenie byłego ZSRR. Patronem do dziś jest Tadeusz Kościuszko.