35 lat śpiewają dla mieszkańców naszego powiatu

Pieśni sakralne, patriotyczne, a także ludowe oraz okolicznościowe – tak od lat wygląda repertuar brzeskiego chóru, działającego przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Zespół powstał we wrześniu 1986 roku i do dziś cieszy się uznaniem mieszkańców naszego powiatu. Dziś w gabinecie starosty Jacka Monkiewicza wręczono okolicznościowe listy przedstawicielom chóru. Odebrali je prezes Zdzisław Kenar oraz Ewa Wróbel. Słowa uznania za zasługi starosta skierował również do nieobecnego na spotkaniu dyrygenta Marka Kudry oraz siostry Anny Majewskiej, która kierowała zespołem od 2000 roku.

Dziś chór im. Św. Maksymiliana liczy 22 członków, to amatorski zespół mieszany. Od 1998 roku należy do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.