Bogata historia, wspomnienia działaczy oraz okolicznościowe przemówienia – tak wczoraj (21.09) w Muzeum Piastów Śląskich świętowano 25. rocznicę założenia Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej.
Pierwotnie najistotniejszym celem stowarzyszenia, była poprawa materialnego bytu mieszkańców. Dziś TRZB angażuje się w życie lokalnej społeczności, wspiera działania podejmowane na rzecz dzieci przez inne organizacje, a także doskonale integruje mieszkańców miasta i gmin ziemi brzeskiej. Podejmowane przez stowarzyszenie działania zapoczątkowały wiele wydarzeń w obszarze gospodarki, służby zdrowia, sportu czy historii Brzegu i powiatu brzeskiego.
„Dzisiejszy jubileusz jest okazją, aby docenić wysiłek, wspomnieć i podziękować wszystkim tym, którzy przed 25 laty założyli to towarzystwo i przez ten okres angażowali się w jego działalność. Przez te wszystkie lata wrośliście w brzeski krajobraz kulturalny, charytatywny, społeczny i polityczny”- podkreślał Starosta Jacek Monkiewicz, który w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Brzeskiego złożył gratulacje oraz życzył pomyślności i dalszej motywacji w działalności społecznej.

W uroczystości udział wzięli także Wicewojewoda Opolski Tomasz Witkowski, w imieniu Marszałka Województwa Opolskiego- Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy UMWO- Monika Jurek, założyciele stowarzyszenia oraz zaproszeni goście.

 

Wydrukuj stronę