Obchody 11 listopada

Awanse, odznaczenia, pokaz sprzętu wojskowego oraz uroczysty Apel Pamięci – to tylko niektóre punkty tegorocznych powiatowych obchodów Święta Niepodległości. Plac Zamkowy oraz dziedziniec Muzeum Piastów Śląskich ponownie gościł wojskowe mundury oraz licznie zgromadzonych mieszkańców.

Od godziny 10 żołnierze 1 Brzeskiego Pułku Saperów prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu jednostki. Były pojazdy gąsienicowe, roboty oraz mundury wielu wojskowych formacji. Po południu w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczęła się uroczysta msza w asyście żołnierzy. Następnie zaproszeni goście przemaszerowali na dziedziniec piastowskiego zamku. Ostatnim punktem dzisiejszych obchodów 11 listopada był wojskowy apel. Okolicznościowe przemówienie odczytał starosta brzeski Jacek Monkiewicz, a medale, odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie wojskowe wręczał szef brzeskiego garnizonu płk Grzegorz Oskroba. Uroczystości zakończyły się salwą honorową oraz odśpiewaniem Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.