INŻYNIEROWIE BUDOWNICTWA W BRZEGU

Powiat brzeski zawsze był otwarty i przyjazny dla inwestorów. Dowodem tego może być wspólnie zorganizowane spotkanie przez Opolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa oraz Starostwo Powiatowe w Brzegu dnia 23 marca 2011 r. w brzeskim Ratuszu. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń organów zatwierdzających projekty budowlane i udzielających pozwoleń na budowę oraz dopuszczenie do użytkowania z doświadczeniami projektantów, wykonawców i inspektorów nadzoru uczestniczącymi w tym procesie w celu wyeliminowania wielu niepotrzebnych sytuacji konfliktowych pomiędzy projektantem, kierownikiem budowy czy organem administracji budowlanej.

KONWENT WÓJTÓW I BURMISTRZÓW

Po raz pierwszy w tej kadencji odbył się 23 marca br. przy ul. Kardynała Wyszyńskiego konwent wójtów i burmistrzów gmin powiatu brzeskiego. Gospodarzem spotkania był Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański. Na spotkaniu omówiono m.in. plany utworzenia w powiecie brzeskim stanowiska Konserwatora Zabytków finansowanego wspólnie przez powiat i gminy oraz przez Wojewodę Opolskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu skorzystałoby na tym wiele osób ubiegających się o decyzje w sprawach wszelkich robót remontowych na obiektach zabytkowych. Z pewnością skróciłby się czas oczekiwania na decyzje konserwatora w w/w sprawach.