Rolniku – Hodowco Zwierząt

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Brzegu  przypomina o obowiązkach nałożonych na producentów rolnych odnośnie tzw. UBOJÓW GOSPODARCZYCH tj. produkcji mięsa przeznaczonego na użytek własnego gospodarstwa domowego (Rozporządzeniem MRiRW z dnia 21 października 2010 r. w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji mięsa przeznaczonego na użytek własny (Dz. U. 2010.201.1370).

DZIĘKUJEMY ZA PLONY I DZIĘKUJEMY ZA CHLEB

Dożynki są jednym z najpiękniejszych polskich świąt, w czasie których w podniosłej, ale i radosnej atmosferze możemy podziękować Bogu i rolnikom za to, co mamy najcenniejszego – plony, które zapewniają nam chleb powszedni. Każdego Polaka łączy z tym świętem ogromna emocjonalna więź. Mamy więc dożynki krajowe, wojewódzkie i gminne, a od dwóch lat powiat brzeski wraz z kolejnymi gminami powiatu organizuje dożynki powiatowe.