Memoriał Anny Lityńskiej

2 października o godzinie 10.30 na terenie Stadionu Miejskiego rozpoczął się Memoriał Anny Lityńskiej. To już dziewiętnasta edycja tej imprezy sportowej. Ponad 500 zawodników wystartowało w biegach przełajowych będących eliminacjami dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalych powiatu brzeskiego do finału wojewódzkiego. Trasa biegu przebiegała przez Park Wolności. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Ekonomicznych. Współorganizatorami: Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Brzegu, Gmina Miasto Brzeg – Biuro Spraw Społecznych i Zdrowia i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy Głównym sponsorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Brzegu. Memoriał wsparli ponadto: Urząd Miasta Brzegu, BPEC, PWiK, ZMK oraz PWC Odra.