Powiat Brzeski świętował w Łosiowie

W ubiegły weekend na terenie łosiowskiego OODR pojawiło się wielu mieszkańców Brzegu i okolic, którzy jak co roku przybyli na Święto Powiatu Brzeskiego. Kolejny raz organizatorom imprezy dopisała pogoda i wszyscy mogli w dobrych nastrojach bawić się i korzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji.

W sobotę, punktualnie o godzinie 14.00, uroczystego otwarcia imprezy dokonał Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, któremu towarzyszyli: Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk, Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, Wójt Gminy Olszanka Aneta Rabczewska, Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski oraz Dyrektor Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie Henryk Zamojski.

Mam dla ludzi szacunek

18 czerwca 2012 r. w brzeskim Ratuszu odbyło się spotkanie kombatantów zrzeszonych w Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, na które zaproszono m.in. Burmistrza Miasta Brzegu Wojciecha Huczyńskiego, Pełnomocnika Starosty ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych reprezentującego Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego oraz prezesa Opolskiego Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych płk. Stefana Szelkę.