Spotkanie związkowców

15 lutego br. w siedzibie Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie spotkali się przedstawicie Rady Powiatowej Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych z przedstawicielami instytucji samorządowych i urzędowych powiatu brzeskiego. Tematem spotkania było omówienie bieżącej sytuacji powiatu (na tle innych powiatów Opolszczyzny) m.in. w dziedzinie bezrobocia, podatków oraz planowanych przekształceń instytucji państwowych.

Czy można drzewo pozbawić korzeni?

To pytanie zadał wiernym, w ślad za Papieżem Janem Pawłem II, ks. dziekan Bolesław Robaczek na mszy z okazji 74. Rocznicy Powołania Armii Krajowej.
Drzewo pozbawione korzeni ginie, tak samo ginie Naród bez tradycji. W czasie II Wojny Światowej Armia Krajowa była najsilniejszą i najbardziej zorganizowaną strukturą podziemną w Europie. Dziś, na wykładach, szkoły wojskowe podają ją jako przykład niezwykłej z punktu widzenia logistyki, konspiracji i skuteczności formalnej. Żyją nieliczni bohaterowie AK – a jeden z nich Roman „Sęp” Domański – zastępca prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK w Brzegu, był obecny na rocznicowej mszy koncelebrowanej przez dwóch proboszczów – ks. Bolesława Robaczka i ks. Zdzisława Pyszkę.