XX lecie istnienia samorządów

27 maja 1990 r. (po czterdziestu latach przerwy) wybrano pierwszych samorządowych radnych. Było to ogromne wydarzenie aktywujące całe polskie społeczeństwo. Od początku samorządowcy mocno akcentowali swoją rolę w rozwoju oświaty, infrastruktury, bazy zdrowotnej, tworzeniu miejsc pracy i rozwiązywaniu wielu lokalnych problemów.
Reforma samorządowa oceniana jest obecnie jako jedna z najbardziej udanych reform, gdyż przyśpieszyła rozwój gmin i miast. Powstały nowe drogi, boiska, sieci wodno – kanalizacyjne, szkoły.

Raka piersi można uniknąć, można go wyleczyć

Październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi. To najodpowiedniejszy czas na to, aby każda kobieta uświadomiła sobie, jak istotną rolę odgrywa  w tym, aby pozostać zdrową. Wystarczy, że będziemy prowadzić zalecany tryb życia, unikać czynników sprzyjających rozwojowi komórek nowotworowych i przede wszystkim kontrolować swoje piersi, a ten straszny wróg nie będzie w stanie nas pokonać.

NAUCZYCIEL TEN, KTÓRY WSKAZUJE ŻYCIOWĄ DROGĘ

Na ten dzień czekają wszyscy pedagodzy, czeka młodzież i rodzice. Dzień Edukacji Narodowej – święto, które przypomina o randze zawodu nauczyciela, pozwala na chwilę zadumy nad wielką odpowiedzialnością osób, które wskazują drogi i cele przyszłych pokoleń, no i oczywiście kojarzy się z rocznicą powstania Komisji Edukacji Narodowej. Już od kilku lat „Dzień Nauczyciela” jest dniem wolnym od nauki. Szkoły organizują w tym dniu spotkania, wyjścia do kina czy teatru. Podobnie też dzień świętują szkoły ponadgimnazjalne powiatu brzeskiego.

JANINO ŻYCZYMY CI SZCZĘŚCIA I SPEŁNIENIA MARZEŃ

Miła, otwarta, kochająca ludzi, bardzo ciepła i sympatyczna – tak o koleżance z pracy Janinie Podobińskiej wyrażają się pracownice Biura Rady Powiatu, które sąsiadowały z Wydziałem Zdrowia, w którym Janina Podobińska pracowała ostatnie 10 lat. Poprzednie 27 lat była zatrudniona w Brzeskim Centrum Medycznym. I to całe jej życie zawodowe. Wierna tym dwóm instytucjom po 37 latach przeszła na emeryturę.