Na ten dzień czekają wszyscy pedagodzy, czeka młodzież i rodzice. Dzień Edukacji Narodowej – święto, które przypomina o randze zawodu nauczyciela, pozwala na chwilę zadumy nad wielką odpowiedzialnością osób, które wskazują drogi i cele przyszłych pokoleń, no i oczywiście kojarzy się z rocznicą powstania Komisji Edukacji Narodowej. Już od kilku lat „Dzień Nauczyciela” jest dniem wolnym od nauki. Szkoły organizują w tym dniu spotkania, wyjścia do kina czy teatru. Podobnie też dzień świętują szkoły ponadgimnazjalne powiatu brzeskiego.

13 października – w przededniu święta Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Brzegu Mieczysław Gieża gościli w I Liceum Ogólnokształcącym. Młodzież liceum przygotowała dla gości niespodziankę – inscenizację „Dziadów” – w wersji uczniowskiej. Inscenizację przygotowali uczniowie I LO pod kierownictwem Grażyny Woźniak i Beaty Kruczek.

Święto było też okazją do wręczenia zasłużonym nauczycielom i dyrektorom szkół Nagród Starosty Powiatu Brzeskiego (nagrody opiniowała komisja w składzie: Mieczysław Gieża, Małgorzata Kajdzik i Nadzieja Nawrocka).
            Nagrody I stopnia otrzymali: Małgorzata Dyminczuk i Waldemar Wójcicki, natomiast nagrody II stopnia: Grażyna Piaskowska, Małgorzata Mianowany – Małecka, Renata Listowska, Monika Jurek, Zbigniew Olszewski, Dariusz Byczkowski, Janusz Korcala, Ewa Molęcka, Roman Mazurkiewicz, Ewa Adamczyk, Beata Łukaszewicz, Wiesława Szczepaniak, Anetta Zych – Rzepecka, Wioletta Frankiewicz, Arleta Janik, Łukasz Zieliński, Alina Chęcińska, Beata Kozicka, Anna Kapuścińska – Pieleszek, Bogusława Szczotka.
            Uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała również młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych pod kierunkiem Pani Agnieszki Kiełtyki. Była to inscenizacja „Małego księcia”.
            Starosta Maciej Stefański goszcząc 13 października w ZSE złożył dyrekcji i nauczycielom tej placówki serdeczne życzenia. Życzył im przede wszystkim sukcesów w pracy pedagogicznej oraz wytrwałości i czerpania radości i satysfakcji z misji, której poświęcili swoje zawodowe życie.

Rzecznik Prasowy Starosty