Życie cudem jest

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Brzegu zorganizowała konkurs dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach projektu „Zapobiegamy – pomagamy – profilaktyka i pomoc terapeutyczna dzieciom narażonym w okresie płodowym na ekspozycję na alkohol i tytoń w powiecie brzeskim”. Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat zagrożenia płodu, wynikających ze stosowania używek w okresie ciąży. Konkurs był jednym z elementów szerokiego programu finansowanego m.in. ze środków Samorządu Województwa Opolskiego, który obejmował szkolenia kilkudziesięciu nauczycieli z 18 szkół w zakresie pomocy dzieciom z zespołem FAS.

4 MILIONY NA DROGI POWIATOWE

17 czerwca br. odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu spotkanie Wojewody Opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego, Marszałka Województwa Opolskiego Józefa Sebesty oraz przedstawicieli starostw: brzeskiego,  który reprezentował Sekretarz Powiatu Brzeskiego Krzysztof Konik, krapkowickiego i opolskiego z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Tomaszem Siemoniakiem.