Pół wieku Zespołu Szkół Zawodowych nr 1

Zespół Szkół Zawodowych przy ulicy Słowiańskiej szykuje się do obchodów pięćdziesięciolecia istnienia. Uroczystość zaplanowano na 11 października. O 10.30 obchody rozpocznie msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie, o godzinie 12.00, w Brzeskim Centrum Kultury odbędzie się akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli ze „Słowiańskiej”. Na godzinę 14.30 przewidziano zwiedzanie szkoły i uroczyste posadzenie pamiątkowego drzewa. Rocznicowe uroczystości zamknie bal absolwentów (rozpocznie się o godzinie 20.00 w sali bankietowej przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego 23, zgłoszenia na bal przyjmowane są do 24 września, więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu: 774163512).

Nagroda – wycieczka do Brukseli

Martyna Górecka, Ewa Januszek i Kinga Krężel to tegoroczne laureatki XI edycji konkursu „Wiem wszystko o moim powiecie” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Brzegu. Właśnie te uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu zostały uhonorowane przez Europosłankę Lidię Geringer de Oedenberg zaproszeniem do Brukseli. Z laureatkami rozmawia Brygida Jakubowicz: