Przeszłość wskazówką do przyszłości

Sceną ważnego wydarzenia patriotyczno–religijnego był kościół pw. Miłosierdzia Bożego. Tam właśnie – 8 maja – spotkali się wszyscy ci, którzy chcieli uczcić 68. Rocznicę Zakończenia II Wojny Światowej. Jak zwykle nie zabrakło pocztów sztandarowych „Solidarności”, Związku Sybiraków, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, 1. Brzeskiego Pułku Saperów oraz brzeskich szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych. Mieszkańcy Brzegu przybyli licznie, aby modlić się za wszystkich tych, dzięki którym Polska odzyskała wolność.

Powiat świętował w Łosiowie

Lejący się strumieniami deszcz, zakopane w błocie samochody holowane przez ciągniki i kolorowe kalosze – tak prezentował się krajobraz podczas tegorocznego „Święta Powiatu Brzeskiego” połączonego z Międzynarodowymi Targami Ogrodniczymi „Wiosna Kwiatów”. W niczym nie przeszkodziło to jednak w dobrej zabawie. Ku zaskoczeniu wszystkich do Łosiowa, na teren Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, zjechały tłumy ludzi, którzy przez dwa dni (11 – 12 maja 2013) mieli okazję skorzystać z oferty zaprezentowanej przez niemal 300 wystawców i wziąć udział w wielu artystycznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.