Pamiętajmy Golgotę wschodu

Zarząd Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Związek Emerytów i Rencistów RP wyszedł z bardzo cenną inicjatywą zorganizowania międzypokoleniowego spotkania, którego tematem przewodnim było przypomnienie historii kresów wschodnich i losów Polaków, którzy przeżyli tzw. „Golgotę wschodu”. Gośćmi organizatorów płk w st. spocz. Jana Majznera i Zbigniewa Kaweckiego byli m.in. Burmistrz Miasta Brzegu Wojciech Huczyński, Pełnomocnik Starosty…

Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół Specjalnych

31 października w Zespole Szkół Specjalnych przy ulicy Mossora odbyła się uroczystość pasowania na uczniów dzieci, które w tym roku pierwszy raz przekroczyły próg brzeskiej placówki.

Licznie zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez podopiecznych ZSS – zarówno pierwszoklasistów, jak i uczniów starszych klas.

Po atrakcjach muzycznych i tanecznych nadszedł czas na złożenie ślubowania. Następnie pierwszaki zostały pasowane przez Dyrektor Grażynę Piaskowską i tym samym oficjalnie przyjęte w szeregi uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.