RYBY JAK WIELORYBY

Wędkarze z Praszki, Łambinowic, Grodkowa i Brzegu mieli okazję 4 czerwca br. zaprezentować swoje umiejętności na kanale rzeki Odry.
            Organizatorzy I Wojewódzkich Drużynowych Zawodów Wędkarskich członków FZZ „METALOWCY” – Związek Zawodowy „METALOWCY” w Agromet Pilmet sp. z o.o. reprezentowany przez Przewodniczącą Halinę Marszałek oraz członków Koła Nr.1 PZW w Brzegu, zapewnili dobra pogodę, pyszną grochówkę, kiełbaski, kaszankę, doskonałą zabawę i wysoką adrenalinę wśród „poławiaczy” olbrzymich okazów ryb.

Piknik narzędziowo budowlany

W dniach 1-2 czerwca 2011 roku odbył się „Piknik narzędziowo – budowlany” zorganizowany przez Centrum Narzędziowe oraz Centrum Budowlane ALWO. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Burmistrz Miasta Brzeg. Data 1 czerwca, a więc Dzień Dziecka, nie była przypadkowa. Organizatorzy zadbali bowiem o to, aby zarówno rodzice jak i dzieci mogli znaleźć podczas imprezy coś dla siebie. Najmłodsi mogli pobawić się w zamku dmuchanym i basenie z kulkami, przyozdobić swoją twarz, oglądnąć pokazy tańca, uczestniczyć w rozmaitych konkursach oraz posłuchać bajek czytanych przez członków Stowarzyszenia Żywych Poetów.

Face the Music

Agata Śliwińska z Ryczenia w województwie dolnośląskim wygrała XVIII Festiwal Piosenki Angielskiej w Brzegu. Zdaniem jurorów to właśnie Agata swoim wykonaniem zasłużyła na nagrodę Grand Prix i występ w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. Komisja w składzie Ignacy Czekalski, Mariusz Kiljan, Paweł Kukiz i Mieczysław Niedźwiedź nagrodziła również pierwszym miejscem w kategorii dziecięcej 8-letnią Martynę Plewę z Nowego Targu, a w kategorii młodzieżowej Natalię Gadzinę ze Złocieńca