MAGIA BOŻEGO NARODZENIA

Świat goni za techniką i nowoczesnością, trendy te widoczne są też w naszym kraju, a jednak Polska na tle Europy dalej wyróżnia się pielęgnowanymi pieczołowicie tradycjami i zwyczajami. Choć w przedświątecznym okresie również biegamy po sklepach i myślimy o świątecznych zakupach to w dalszym ciągu tradycja, zwyczaj spotkań z bliskimi i znajomymi, łamanie się opłatkiem, Pasterka i wspólne kolędowanie, a więc to co dla „ducha” jest najważniejsze, króluje nad przedświątecznym zabieganiem. Już od połowy grudnia na terenie powiatu brzeskiego, władze powiatu, kombatanci oraz przedstawiciele innych organizacji społecznych, nauczyciele i młodzież szkół powiatu brzeskiego spotykali się na tradycyjnych wigiliach.

SZAMPAŃSKI SYLWESTER

Zamek Piastów Śląskich z oświetlonymi pięknie krużgankami, olbrzymią prawdziwą choinką, setkami kolorowych balonów- to miejsce niezwykłe, baśniowe i zaczarowane. I taka właśnie niezwykła atmosfera towarzyszyła Brzeżanom w noc sylwestrową 2010/2011, którzy na zaproszenie Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego bawili się na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich. Doskonałej zabawie sprzyjała łagodna w tę noc zimowa aura, super muzyka i wspaniały pokaz sztucznych ogni. Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwego Nowego Roku złożył mieszkańcom Powiatu Brzeskiego starosta Maciej Stefański wraz z małżonką.