PIERWSZY POWIAT NA OPOLSZCZYŹNIE

26 listopada br. sesję inauguracyjną IV kadencji Rady Powiatu Brzeskiego rozpoczęło uroczyste ślubowanie 21 radnych w Sali Zielonej Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Radni ślubowali rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, strzec interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, a także przestrzegać Konstytucji i praw Rzeczypospolitej Polskiej.Sesję zwołał i rozpoczął Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego III kadencji Henryk Mazurkiewicz. W tajnym głosowaniu Henryk Mazurkiewicz został Przewodniczącym Rady Powiatu Brzeskiego IV kadencji uzyskując 14 głosów za i 6 przeciw. Jest on jedynym przewodniczącym w Polsce, któremu cztery razy z rzędu przypadł ten zaszczytny obowiązek. A potem wszystko poszło „jak z płatka”.

Człowiek najlepsza inwestycja

CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA

NAUCZYCIELE POWIATU BRZESKIEGO STUDIUJĄ

Kiedy Powiat Brzeski po raz drugi z rzędu składał do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu wniosek w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 9.4, którego celem było umożliwienie bezpłatnych studiów podyplomowych, stawialiśmy sobie cel powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu jakim było zakwalifikowanie projektu do realizacji i ukończenie studiów przez 33 osoby.
Pozytywna ocena naszego tegorocznego wniosku pn. „Wysokie kwalifikacje nauczycieli inwestycją w lepszą przyszłość młodzieży” i skierowanie go realizacji pozwoliło ogłosić nabór na studia podyplomowe wśród nauczycieli i pracowników oświaty szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.