BLISKIE WSPOMNIENIA

Równo rok temu odwiedził na zaproszenie Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego nasze miasto – zachwycał się pięknem renesansowego zamku, siedzibą Starostwa, zielenią okalającą Brzeg, uprzejmością i gościnnością mieszkańców – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński. Po wyjeździe prezydenta ludzie z jego najbliższego otoczenia: Minister Władysław Stasiak i Barbara Mamińska – Dyrektor Biura i Kadr Odznaczeń, obiecali uczestniczyć w planowanej przez starostę Macieja Stefańskiego wystawie fotografii z pobytu Lecha Kaczyńskiego w Brzegu. Niestety cała trójka nie doczekała tego interesującego wydarzenia, a zrealizowanie projektu starosta potraktował jako swoisty testament Władysława Stasiaka. Komisarz wystawy Tomasz Fronckiewicz podkreślił, że taka wystawa plenerowa odbyła się w Brzegu po raz pierwszy.