SZTUKI W JĘZYKU SHAKESPEARE’A

Zadanie trudne edukacyjnie i artystycznie postawiła sobie jedna z brzeskich szkół językowych „Progress”. Dyrekcja i zatrudnieni tam lektorzy już po raz trzeci zorganizowali Powiatowy Przegląd Teatrów Anglojęzycznych w kategorii Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Konkurs objął honorowym patronatem Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański.

WIEDZA TO KLUCZ DO KAŻDEGO SUKCESU

Już po raz ósmy 21 maja 2010 r. odbył się na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu największy konkurs dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu brzeskiego pn. „Wiem wszystko o Moim Powiecie”. Konkurs organizował Wydział Promocji i Inicjatyw Gospodarczych Starostwa Powiatowego w Brzegu wspólnie z Muzeum Piastów Śląskich i Gminną Biblioteką Publiczną w Grodkowie. W skład jury konkursu weszli: dr Jan Majewski – wykładowca Uniwersytetu Opolskiego (przewodniczący komisji), Brygida Jakubowicz (Rzecznik Prasowy Starosty), Mieczysław Niedźwiedź (Naczelnik Wydziału Promocji i Inicjatyw Gospodarczych), Alicja Biesaga (dyrektor Biblioteki w Grodkowie), Anna Techmańska (pracownik Muzeum Piastów Śląskich).