POEZJA GOETHEGO W ZSE

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Brzegu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu zorganizowała w dniu 23 marca br. po raz pierwszy Konkurs Recytatorski poezji J.W. Goethego. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański.
            Konkurs ma na celu zainteresowanie młodzieży językiem niemieckim, rozwinięcie wrażliwości na poezję, poznaniem kultury krajów niemieckojęzycznych jak również pogłębienie wiedzy o literaturze niemieckiej.

Umowa na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Starosta Maciej Stefański, wicestarosta Ryszard Jończyk, skarbnik Iwona Krzysztofek podpisali umowę z Ministerstwem Zdrowia na realizację projektu pn. "Przebudowa pomieszczeń Brzeskiego Centrum Medycznego na Szpitalny Oddział Ratunkowy"

Złożony przez Powiat Brzeski jeszcze w 2008 roku wniosek do Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" po przejściu etapu oceny formalnej i dwóch merytorycznych, znalazł się na liście rankingowej projektów, które otrzymały dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Spośród złożonych ponad stu wniosków przez szpitale, instytucje służby zdrowia z całego kraju, do dofinansowania wybrano 60. Projekt Powiatu Brzeskiego znalazł się na 20 miejscu w kraju. Całkowita wartość projektu to 6,2 milionów złotych. Dofinansowanie wynosi 85% to jest blisko 5,2 miliona złotych.

POZOSTANIE W NASZJ PAMIĘCI

Zmarła Ludwika Wojewódka. Przeżyła ponad wiek (102 lata). Jeszcze tak niedawno przyjmowała na setnych urodzinach Starostę Macieja Stefańskiego i prezesa organizacji, do której należała – Franciszka Kopcia ze Związku Inwalidów Wojennych. Pogodna, całe życie pełna optymizmu, do końca obdarzona wspaniałą opieką oddanej córki i dwóch synów a także wnuków i prawnuków Irminy, Roberta, Doroty, Janusza i Anny.

A JEDNAK SIĘ UDAŁO

Już tradycyjnie Tadeusz Majdański – prezes Brzeskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia otworzył tegoroczne Walne Zgromadzenie Członków. Spotkanie było o tyle istotne, że oprócz wyborów władz stowarzyszenia, podsumowano plany funkcjonowania inwestycji w Skarbimierzu – Poradni Profilaktycznej. Czas realizacji inwestycji był iście rekordowy, dziś stoi piękny, parterowy budynek, który będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki. Pomoc znajdą w nim m.in. kobiety (mammograf), ludzie z kłopotami okulistycznymi, onkologicznymi lub korzystający z badań medycyny pracy. Powstaną również takie poradnie jak: uzależnień, urazowo – ortopedyczna, urologiczna, chorób jelitowych oraz gabinety: USG, zabiegowy i opisów mammograficznych.