Kończą się remonty w BCM

W Brzeskim Centrum Medycznym kończą się właśnie prace remontowe prowadzone od początku listopada w głównym budynku lecznicy i w jego najbliższej okolicy.

Zakończono już remont chodników prowadzących do głównego wejścia oraz do wejścia od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie ulokowana została winda, z której skorzystać mogą m.in. osoby niepełnosprawne i mające problemy z poruszaniem się.

Zbliża się ku końcowi również remont głównego holu brzeskiego szpitala – odnowione zostały ściany i sufity, wymienione zostało oświetlenie podstawowe i awaryjne, położona została posadzka z wykładziny obiektowej. Podczas remontu holu i budowy szybu windy przeniesiono sklepik szpitalny, który od wielu lat znajdował się w malutkim pomieszczeniu pod schodami. Teraz będzie on posiadał znacznie więcej przestrzeni, a dla klientów przygotowane zostaną wygodne stoliki i krzesełka.

Pacjenci wchodzący do głównego budynku BCM w pierwszej kolejności zobaczą teraz przestrzenną, otwartą recepcję. W tym miejscu można uzyskać wszelkie niezbędne informacje dotyczące szpitala i zarejestrować się do poradni specjalistycznych. Dotychczas funkcję recepcji pełniło w Brzeskim Centrum Medycznym archaiczne „okienko”.

Wspomniane remonty nie tylko poprawiają wygląd szpitala, ale przede wszystkim usprawniają jego funkcjonowanie i ułatwiają pacjentom załatwianie swoich spraw. Całkowity koszt zadania to ok. 615 tys. złotych (remont chodników, holu głównego oraz budowa szybu windowego wraz z windą). Inwestycja została sfinansowana ze środków Powiatu Brzeskiego.

W najbliższym czasie Brzeskie Centrum Medyczne czekają dwie kluczowe inwestycje – informatyzacja szpitala i budowa nowego bloku operacyjnego.

K.Ł.

Wydrukuj stronę